IMAMO LI NOVU JANICU? Za 84 stotinke prestigla Njemicu Emme Aicher

Zagrepčanka Zrinka Ljutić nova je svjetska juniorska prvakinja u slalomu

Objavljeno: 09.03.2022. Metropolitan

Osamnaestogodišnja Zagrepčanka Zrinka Ljutić i službeno je nova svjetska juniorska prvakinja u slalomu, a ovu je titulu osvojila pobjedom u dvije vožnje na Svjetskom prvenstvu koje se održava u kanadskoj Panorami, piše Večernji list

Ljutić je u natjecanju pobijedila Njemicu Emme Aicher koja je inače na ovogodišnjim Zimskim olimpijskim igrama bila sedam mjesta ispred nje. U prvom laufu je Ljutić bila brža od Aicher za tri stotinke, a do kraja utrke ta je prednost povećana na 84 stotinke.

Na trećem je mjestu s broncom oko vrata završila Šveđanka Moa Mussener Bostroem koja je za Ljutić zaostala sekundu i 21 stotinku.

Inače, Ljutić već danas nastupa u veleslalomu gdje će se također kandidirati za odličje, a u nedavno održanom olimpijskom veleslalomu bila je 28.