SKOČIO JE NA ČETVRTO MJESTO U UKUPNOM PORETKU SVJETSKOG KUPA

Novi uspjeh Filipa Zubčića: U švicarskom Adelbodenu osvojio drugo mjesto u veleslalomu

Objavljeno: 08.01.2021. Ante Ferara

“Ajde da te vidimo sad”, uzviknuo je hrvatski skijaš Filip Zubčić nakon što je u petak prošao kroz cilj u švicarskom Adelbodenu.

Na semaforu je pisalo da je u drugoj vožnji veleslaloma prvi te da pred drugoplasiranim ima prednost od sekunde i 17 stotinki. Na startu su ostala još dvojica. Zubčić je na kraju završio drugi, ostao je iza Francuza Alexisa Pinturaulta, vodećeg u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Odličnom vožnjom osvojio je novih 80 bodova u veleslalomu te skočio na četvrto mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa s 375 bodova, 200 manje od Pinturaulta. U poretku veleslaloma Zubčić je smanjio zaostatak za vodećim Švicarcem Marcom Odermattom koji je u petak završio kao treći. Sada ima 288 bodova, 62 manje od Odermatta i 52 manje od Alexisa Pinturaulta.