
Ruskim medijima i društvenim mrežama su se proširile fotografije iz IKEA-e, na kojima se u okvirima za fotografije u izložbenom prostoru trgovine vide portreti ruskog predsjednika Vladimira Putina, a tvrde da se radi o zagrebačkoj IKEA-i.
– U Zagrebu, glavnom gradu Hrvatske, zaposlenici IKEA-e su postavili fotografije ruskog predsjednika Vladimira Putina u znak potpore specijalnoj operaciji u Ukrajini – objavili su ruski mediji, koji pišu i da ruska vojska izvodi precizne raketne udare na vojne objekte ukrajinskih oružanih snaga, ne pogađajući pritom civile, prenosi Index.
– U Zagrebu, u lokalnoj IKEA-i, portreti Vladimira Putina postavljeni su u sve okvire za fotografije u salonima. Očigledno su to učinili sami zaposlenici IKEA-e – pisalo je na ruskom Telegram kanalu Defenders.
Da se radi o lažnim fotografijama za RIA Novosti su, na temelju rezultata revizije, potvrdili i iz IKEA-e.
– Ove slike su montaže i nisu stvarne fotografije iz stvarne trgovine. Za sada nemamo drugih informacija – rekli su iz IKEA-e.