NAKON 120 MINUTA BILO JE 2:2

Ne može bez drame: Dinamo nakon jedanaesteraca prošao u 3. pretkolo Lige prvaka

Objavljeno: 27.08.2020. Ante Ferara

Dinamo je nakon dramatične završnice izvođenja jedanaesteraca prošao rumunjski Cluj i plasirao se u 3. pretkolo Lige prvaka.

Nakon 120 minuta bilo je 2:2. Dinamo je dva puta vodio, ali su domaćini oba puta uspjeli izjednačiti. Golove za Dinamo zabili su Gojak i Lirim Kastrati, a od 70 minute Dinamo je igrao s igračem manje jer je crveni karton dobio Theophile.

Nakon izvođenja jedanaesteraca bilo je 6:5. Cluj je u petoj seriji imao šansu za pobjedu. Naime, rumunjski golman je obranio Gojakov udarac, ali nasreću Livaković je obranio sljedeći jedanaesterac. Prije toga Dinamo je u 92. minuti primio gol koji je utakmicu odveo u produžetak.

Dinamo će u 3. pretkolu biti nositelj. Klubovi protiv kojih bi mogli igrati su Molde, Midtjylland, Ferencvaros, Omonia ili Dinamo Brest. Ždrijeb je na rasporedu 31. kolovoza, a igrat će se jedna utakmica 15. ili 16. rujna.