
Uvijek otkačeni Koktelsi snimili su video spot za novu skladbu “Kopan kumpire, beren jabuke”, koja, kako sami kažu, govori o trenutnoj situaciji bivših glazbenika i aktualnih poljoprivrednika.
– U samo godinu dana, uz pomoć mjera stožera, u popularnom eksperimentu “s pozornice na njivu“, Koktelsi su postali farmeri. Ova korona nas je izbila iz cipelica gore nego bilo koja ženska do sad, u početku je krenulo kao prisilni godišnji, al’ smo ubrzo morali otkrivati sve one talente
za koje nismo znali ni da postoje u nama, razglas i instrumente zamijenili smo motikom i traktorom i s pozornica sletili na njive. Moral je još uvijek tu, nada umire zadnja, honorari nisu kao na pozornici, al’ smo na čistom zraku i hranimo se ekološki. Posvećujemo ovu pjesmu svim našim kolegama i kolegicama glazbenicima i općenito ljudima iz svijeta showbusinessa koji prolaze ovaj cirkus na sličan način. Neka ovo bude svojevrsna himna svim glazbenim karijerama na čekanju! Zato na noge junačke, ruka na srce i zvučnike na najjače! – poručili su Koktelsi, a o čemu se točno radi, pogledajte u videu.