U PONEDJELJAK 52 NOVA SLUČAJA KORONAVIRUSA

BANDIĆEVA ZAMJENICA: “Ljudima iz Petrinje, Siska i okolice će biti odobreno putovanje u Zagreb i iz Zagreba”

Objavljeno: 28.12.2020. Ante Ferara

“Nažalost jutros smo opet na području grada Zagreba osjetili snažan potres. Za sada, nasreću, nema informacija o težim oštećenjima i posljedicama. Međutim, u slučaju bilo kakve potrebe za naše sugrađane su otvorene besplatne telefonske linije 0800 8802 i 0800 8805”, rekla je zamjenica gradonačelnika doc.dr.sc. Olivera Majić na konferenciji za medije Stožera CZGZ. Istaknula je kako Zagrepčanke i Zagrepčani u ovom trenutku najbolje mogu razumjeti građane Petrinje, Siska, Gline… koje je pogodio potres.

– Zagreb je i ovaj put pokazao solidarnost pa su naše vatrogasne i komunalne službe upućene za pomoć pogođenom području – rekla je Majić.

Naglasila je da je Stožer Grada Zagreba donio odluku vezanu za propusnice.

– Ukoliko će imati potrebu, ljudima iz Petrinje, Siska i okolice će biti odobreno putovanje u Zagreb i iz Zagreba. Do danas je stožer zaprimio 27.199 zahtjeva, a odobreno je 6678 zahtjeva. Sad se situacija mijenja za područja koja je pogodio potres – objasnila je Majić.

Vezano uz najnovije podatke o epidemiji koronavirusa ravnatelj NZJZ “Dr. Andrija Štampar” dr. Zvonimir Šostar je rekao da je ukupan broj novooboljelih osoba u Zagrebu 52, prema podatcima HZJZ-a.

– U protekla 24 sata obavljena su 448 testiranja, a 31 nalaz u Zavodu je bio pozitivan što me jako veseli jer po prvi puta nakon tri mjeseca imamo oko 7 % pozitivnih nalaza. U Zagrebu trenutno imamo  1299 aktivnih slučajeva što pokazuje da su mjere dale rezultate. Vrijedni djelatnici Zavoda su do danas obavili 164.000 testiranja što je jedna velika brojka – rekao je Šostar.

U domovima za starije i nemoćne osobe na području grada Zagreba i drugim socijalnim ustanovama u protekla su 24 sata potvrđeni pozitivni nalazi jednog korisnika i četiri djelatnika. Ovog trenutka u Karanteni Grada Zagreba nalaze se dvije osobe.

– Svi parametri pokazuju da je epidemiološka situacija u gradu Zagrebu u poboljšanju. Od 24. do 27. prosinca kroz covid ambulante prošlo je 1026 osoba, samoizolacija je određena za 38 osoba, a broj upućenih na testiranje je 21 – izvijestio je pročelnik Gradskog ureda za zdravstvo dr. Vjekoslav Jeleč. Dodao je kako je i dalje relativno visok broj pozitivnih u zdravstvenom sustavu – 117 djelatnika je pozitivno, a 73 je u samoizolaciji.

Voditelj operativno-komunikacijskog centra Policijske uprave zagrebačke Stipo Mandić izvijestio je da na području PUZ-a od 21. do 28. prosinca bilo 230 kršenja odluka nacionalnog stožera, a velik dio njih, 212, se odnosi na zabranu napuštanja županije.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Komentirajte putem Facebook-a

Pročitajte više s našeg weba